Tokat Turhal Masaj Salonu Zuhal

İnsan vücudu belirli bir sistem üzerine yaratılmıştır. Tokat turhal masaj salonu Vücudun çeşitli noktalarında refleks noktaları bulunmakta ve bu noktalara baskılar yapıldığında, sinir uçlarının uyarılması ile farklı bir bölgedeki organın uyarılması sağlanmaktadır. İnsan sağlığı ve birçok rahatsızlıkların giderilmesine yardımcı olmak için yapılan masaj tekniklerinden biriside, refleksoloji uygulamasıdır.

Refleksoloji, vücuttaki sinir uçlarının bulunduğu kilit noktalara yapılan uygulamadır. Turhal masaj salonu Refleks noktaları olarak, ayakaltı, el içi ve parmakları, kulak bölgelerine parmaklarla çeşitli baskılar yapılarak, farklı bölgelerdeki ağrıların hafifletilmesi sağlanmaktadır. Refleksoloji masaj uygulamaları ile özellikle ayakaltı bölgelerine, başparmaklar ile baskılar uygulanmaktadır. Ayakaltı bölgesinde, tüm vücudun sinir uçlarının bulunduğu bir harita bulunmaktadır. Tokat turhal masaj salonu . Ayakaltı bölgesine baskılar yapılarak, vücutta hasarlı olan bölgeler tespit edilir.

Refleksoloji masaj uygulamasında, parmakların ayakaltı derisi üzerinde rahat hareket edebilmesi için çeşitli yağlar kullanılabilmektedir. Bir denge uygulaması olarak yapılan bu teknikler, ayak parmak uçlarından başlayarak, topuk bölgelerine doğru yapılmakta, topuk bölgesinden de parmaklara doğru yapılmaktadır. Ortalama 45 dakika kesintisiz yapıldığında, zihinsel ve fiziksel rahatlama oluşturacaktır. Vücut dengesini sağlanacak ve bazı ağrılar hafifletilmiş olacaktır.